Kalendář akcí

Učitelské lázně aneb Umění spolupráce

Zveme vás na zážitkový pobyt, jehož cílem je především načerpat novou energii a inspiraci do dalšího školního roku. Dopřejte své hlavě i tělu odpočinek v Učitelských lázních! Tématem letošních lázní je umění spolupráce. Dozvíte se, jak může učitel spolupracovat s asistentem pedagoga, s kolegy a s rodiči. Vyzkoušíte si, jak lze rozvíjet a hodnotit kooperativní dovednosti žáků. Společně budeme sdílet zkušenosti škol, které jsou aktivní v místní komunitě.

Co pro nás znamená spolupráce a proč má smysl o ni usilovat? V čem jsou výhody a nevýhody soutěživého prostředí v našich školách? Jak můžeme žáky hodnotit, ale nesrovnávat? Jak lze umění spolupráce rozvíjet a kdo nám při tom může být partnerem? Kdy je kolegiální spolupráce jednou z nejefektivnějších forem učitelova rozvoje? Jak může učitel podpořit roli školy jako aktivní instituce, která propojuje komunitu? Lze využít spolupráci k rozvoji komunikačních dovedností? Jak rozmluvit mlčící ryby? Přijeďte se ptát, společně hledat odpovědi, sdílet zkušenosti a čerpat inspiraci od kolegů z celé ČR.

Kdy:

22. – 24. 8. 2017

Kde:

Penzion Mlýn Kamenice (nedaleko vodní nádrže Orlík)

Pro koho:

Letní škola je určena pedagogům základních a středních škol.

Náklady:

Učitelské lázně budou finančně podpořeny Českou rozvojovou agenturou a Ministerstvem zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR. Účastníci přispívají částkou 1200,- Kč a hradí si dopravu na místo konání.

Zájemci o relaxaci v našich lázních přihlaste se nejpozději do 31. 5. 2017 vyplněním formuláře zde.

Kapacita je 25 účastníků.

Kontakt:

Kateřina Velíšková, tel. +420 222 350 830, mail: katerina.veliskova@clovekvtisni.cz

Ke stažení

Červenec 2018

V tento měsíc bohužel zatím nepřipravujeme žádnou akci.
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Lucie Kundra
lucie.kundra@clovekvtisni.cz
Tel: +420 775 871 539

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři