Kalendář akcí

Podpůrné skupiny pro asistenty pedagoga Ústecký kraj

Foto Klára Horáčková

Jde o specifické setkání asistentů pedagoga/školních asistentů a sdílený prostor určený pro lepší porozumění důležitým procesům a mechanismům v oblasti práce asistenta pedagoga. Prostřednictvím setkání nad profesními tématy, sebereflexí a sdílením, mohou účastníci získat náhled na důležité aspekty práce asistentů pedagoga a zároveň tím pečovat o sebe sama a své duševní zdraví. Skupiny budou uzavřené, což umožňuje kontinuální práci a profesní vývoj účastníků *. Scházet se budou 1x měsíčně na 2 hodiny v rámci celého školního roku (10 setkání).

* (definice podpůrných skupin je převzata od P. Morvayové, 2017)

 

Kdy:

08. 02. 2018, 01. 03. 2018, 12. 04. 2018, 10. 05. 2018, 07. 06. 2018 vždy od 16,30 – 18,30

 

Kde:

Pobočka Člověka v tísni, o. p. s., Hrbovická 335/60, Ústí nad Labem.

 

Lektor:

Mgr. Alexandra Petrů, pracovala jako ředitelka a učitelka na základní škole, v současné době pracuje na pozici metodika školních asistentů v Člověku v tísni, podílí se na projektu MPSV ČR Systémový rozvoje a podpora nástrojů sociálně právní ochrany dětí, působí na FSE UJEP, katedře sociální práce
a zabývá se tématem sociální práce ve školství.

 

Kurz je pro účastníky zdarma.

 

Přihlásit se můžete do: 6. 2. 2018 zde.

Prosinec 2018

03
Prosinec

Práce s příběhem ve výuce aneb jak se bavit s malými dětmi o velkých otázkách (3. 12. 2018)

Zajímá vás, jak otevírat ve výuce otázky současného světového dění? Hledáte inspiraci na materiál, který byste ve výuce mohli s dětmi využít? Na semináři se seznámíte s příběhem Farida, který žije v Bangladéši, ale příbuzné má v České republice...

04
Prosinec

Svět v otázkách: globální rozvojové vzdělávání prostřednictvím filosofie pro děti 4.12.2018

...

Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři