Kalendář akcí

Práce s příběhem ve výuce aneb jak se bavit s malými dětmi o velkých otázkách (3. 12. 2018)

foto: archiv Variant

Zajímá vás, jak otevírat ve výuce otázky současného světového dění? Hledáte inspiraci na materiál, který byste ve výuce mohli s dětmi využít?

Na semináři se seznámíte s příběhem Farida, který žije v Bangladéši, ale příbuzné má v České republice. Vyprávění vychází z knihy s názvem Faridova jízda rikšou od irské autorky Rowan Obermanové. Věnovat se budeme také knize Největší přání, která vznikla ve spolupráci autorky Ester Staré a programu Varianty. Společně se zamyslíme, jak lze příběhy ve výuce využívat k otevírání celé řady témat a podporovat žáky v rozvoji čtenářské a kritické gramotnosti. Vyzkoušíme si několik aktivit, které lze využít při práci s knihou v různých předmětech (od zeměpisu po matematiku). Seminář bude probíhat interaktivním způsobem a otevře průřezové téma Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, Multikulturní výchova a Environmentální výchova. 

KDY?

pondělí 3. prosince 2018, 10.00–16.30

KDE?

Langhans - Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1

PRO KOHO?

pro učitele 1. a 2. stupně ZŠ

Více informací o kurzu a přihlášku naleznete ZDE.

Červenec 2019

V tento měsíc bohužel zatím nepřipravujeme žádnou akci.
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři