Fotogalerie

Naše škola na 7 - diskuze o budoucnosti základního školství na Praze 7

Autor: Varianty

Středeční debata o budoucnosti základního školství na Praze 7 se na popud prvního hosta, pedagožky, mentorky a zakladatelky Školy hrou Ivany Málkové, konala v kruhu, nikoliv v běžném frontálním uspořádání, které mezi řečníky a publikem vytváří bariéru a znesnadňuje diskuzi. Mezi dalšími pozvanými hosty byla speciální pedagožka Jaroslava Budíková, učitelka matematiky Petra Machalová, Petr Chaluš z Fóra rodičů a sociální pracovník Petr Syrový. Debaty (nebo v některých případech její části) se účastnili také starosta městské části Praha 7 Jan Čižinský, jeho poradkyně a radní pro školství Silvie Kratochvílová, ředitel Tomáš Komrska ze ZŠ Korunovační a ředitel hostitelské školy ZŠ Letohradská v pražských Holešovicích František Rada. Oba ředitelé dorazili se svými zástupkyněmi.

Debata se konala v rámci projektu Dialogem k respektu financovaném z prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. 

 

Další fotogalerie
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři