Kurzy

Velké otázky o světě prostřednictvím Filozofie pro děti 2

Kurz je akreditován MŠMT

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni, o.p.s. a Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín pořádají seminář Velké otázky o světě prostřednictvím Filozofie pro děti 2.

Seminář navazuje na úvodní seminář a rozvíjí dovednosti účastníků s metodou dále pracovat. Podmínkou účasti na tomto semináři je tedy absolvování semináře prvního, kde účastníci poznali metodologii Filozofie pro děti. Navazující seminář se zaměřuje se na začlenění Filozofie pro děti do výuky, roli učitele a rozvoj tzv. zkoumajícího společenství prostřednictvím jednotlivých fází. Důležitá pozornost je věnována vytváření vlastních lekcí a možnostem ukotvování metody do vzdělávacího kurikula.

Kdy:

16. března 2017, 8:30-16:00 hod.


Kde:

KVIC, Na Hradbách 27, Ostrava (https://mapy.cz/s/uYff)


Seminář je určen pro učitele z Moravskoslezského kraje a je zdarma. Účastníci si hradí dopravu. Během dne bude zajištěno občerstvení a oběd.


Přihlásit se můžete do 6. března 2017 prostřednictvím přihlášky (ke stažení níže). Vyplněnou naskenovanou přihlášku zašlete prosím na: marcela.kupkova@kvic.cz

Lektorka:

Jana Kolomazníková vystudovala Učitelství geografie a biologie pro SŠ a doktorské studium v oboru Sociální geografie se zaměřením na rozvojová studia na PřF UK. Podílela se na přípravě řady didaktických a metodických materiálů. V současnosti vyučuje udržitelný rozvoj na VŠO.


Seminář je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Pro více informací kontaktujte: Mgr. Martinu Novotnou martina.novotna01@clovekvtisni.cz

Ke stažení
Aktuální otevřené kurzy
Kurzy na objednávku

Chci dostávat novinky

Videa Fotogalerie

Co znamená pojem:

Status?

Vzdělávací program společnosti
Člověk v tísni o.p.s.

Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Jana Odstrčilová
jana.odstrcilova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 774 422 910

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohli učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

 • Active Citizens

  Program Active Citizens usiluje o posílení komunitního rozměru školy a aktivní zapojení studentů do řešení problémů v okolí školy. Silně v něm rezonují témata aktivního občanství a dobrovolnictví.

DonořiPartneři