Kurzy

Baví nás číst a hýbat světem

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni, o.p.s. a Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín pořádají jednodenní seminář Baví nás číst a hýbat světem.

Narážíte na různé zajímavé texty, články i knihy a přemýšlíte, jak je využít ve výuce? Na semináři se seznámíte s tím, jak můžeme využívat (nejen) beletristické texty a nejrůznější čtenářské strategie k podpoře čtenářské a kritické gramotnosti. Vyzkoušíme si několik lekcí a aktivit, které se zaměří na vybraná globální témata a pomohou pedagogům naplnit průřezová témata Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, Multikulturní výchova a Environmentální výchova. Budeme sdílet dosavadní zkušenosti s prací s aktuálními náměty průřezových témat. Účastníci najdou odpovědi na otázku, jak mohou čtenářské cíle pomáhat k naplňování oborových cílů výuky a rozvoji kritického myšlení.

Kdy:

pondělí 20. listopadu 2017, 8.30–16.00

Kde:

KVIC, Na Hradbách 27, Ostrava (https://mapy.cz/s/uYff)

Pro koho:

pro učitele 1. i 2. stupně ZŠ

Lektorka:

Mgr. Kateřina Sobotková vystudovala obor učitelství: český jazyk a literatura – pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Od roku 1998 vyučovala češtinu, výchovu k občanství a společenské vědy na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze. Působila jako lektorka kurzů češtiny pro cizince a je akreditovanou lektorkou programu Čtením a psaním ke kritickému myšlení. Od roku 2011 pracuje ve vzdělávacím programu Varianty společnosti Člověk v tísni, kde začínala jako metodička v projektu Jak efektivně vyučovat průřezová témata a současně rozvíjet čtenářství. V současné době koordinuje projekt Světová škola a působí jako pedagogická konzultantka v projektu Pomáháme školám k úspěchu (The Kellner Family Foundation). Má dvě dospělé děti.

Seminář je určen pro učitele z Moravskoslezského kraje a je zdarma. Účastníci si hradí dopravu. Během dne bude zajištěno občerstvení a oběd.

Přihlásit se můžete do 16. listopadu 2017 prostřednictvím přihlášky (ke stažení níže) nebo na stránkách www.kvic.cz. Vyplněnou naskenovanou přihlášku zašlete prosím na: marcela.kupkova@kvic.cz

Na seminář volně navazuje seminář „Práce s příběhem ve výuce aneb jak se bavit s malými dětmi o velkých otázkách“, který v KVIC proběhne 21. listopadu. Doporučujeme účast na obou dnech, možné je však se přihlásit i na jednotlivé termíny zvlášť.

 

Ke stažení
Aktuální otevřené kurzy
Kurzy na objednávku
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři