Kurzy

Práce s příběhem ve výuce aneb jak se bavit s malými dětmi o velkých otázkách (v Praze)

Zajímá vás, jak otevírat ve výuce otázky současného světového dění? Chcete u svých žáků rozvíjet čtenářskou gramotnost? Hledáte inspiraci na materiál, který byste ve výuce mohli s dětmi využít?

Na semináři se společně pustíme do prozkoumávání příběhu, který se odehrává v České republice, ale svůj začátek má na druhém konci světa. Příběh se opírá o knihu s názvem Největší přání od autorky Ester Staré s nádhernými ilustracemi Daniely Olejníkové, která vyšla koncem roku 2017. Součástí semináře bude také zamýšlení se, jakým způsobem můžeme malým dětem přiblížit současné světové události. Společně nahlédneme také do dalších publikací, které se vztahují k podobným tématům. Seminář bude probíhat interaktivním způsobem a otevře průřezové téma Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech. 

KDY?

pátek 6. dubna 2018, 10.00–17.00

KDE?

Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1

PRO KOHO?

pro učitele 1. i 2. stupně ZŠ

LEKTORKA:

Mgr. Martina Novotná vystudovala mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd UK. Dvanáct let učila jazyky pro dospělé a dvanáct let pracuje ve vzdělávacím programu Varianty společnosti Člověk v tísni, kde se zaměřuje na  problematiku globálního rozvojového vzdělávání. Lektoruje kurzy GRV a je spoluautorkou několika metodických materiálů a výzkumných zpráv v oblasti GRV. Má dvě děti. 

Kurz je zdarma. Účastníci si hradí dopravu. Během dne bude zajištěno občerstvení a oběd. Ubytování pro mimopražské a stravování je hrazeno z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce.

Přihlásit se můžete do 28. března 2018 prostřednictví online formuláře níže.

Pro více informací nás prosím kontaktujte na emailu katerina.sequensova@clovekvtisni.cz.

Na seminář volně navazuje seminář „Baví nás číst a hýbat světem“, který v Langhans proběhne 7. dubna 2018. Doporučujeme účast na obou dnech, možné je však se přihlásit i na jednotlivé termíny zvlášť.

Ke stažení

Kapacita tohoto kurzu je již naplněna.

Pokud máte zájem přihlásit se jako náhradník/ice, napište, prosím, na e-mail katerina.sequensova@clovekvtisni.cz. Ozveme se Vám v případě, že se na kurzu uvolní místo.

Aktuální otevřené kurzy
Kurzy na objednávku
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři