Kurzy

S PŘÍBĚHY ZA HRANICE PŘEDMĚTŮ aneb Jak se bavit s malými dětmi o současném světě (v Ostravě)

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni, o.p.s. a Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum, Nový Jičín pořádají jednodenní seminář S příběhem za hranice předmětů aneb Jak se bavit s malými dětmi o současném světě.

Na semináři se seznámíte s příběhem Farida, který žije v Bangladéši, ale příbuzné má v České republice. Vyprávění vychází z knihy s názvem Faridova jízda rikšou od irské autorky Rowan Obermanové. Věnovat se budeme také knize Největší přání, která vznikla ve spolupráci autorky Ester Staré a programu Varianty. Společně se zamyslíme, jak lze příběhy ve výuce využívat k otevírání celé řady témat a podporovat žáky v rozvoji čtenářské a kritické gramotnosti. Vyzkoušíme si několik aktivit, které lze využít při práci s knihou v různých předmětech (od zeměpisu po matematiku). Seminář bude probíhat interaktivním způsobem a otevře průřezové téma Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, Multikulturní výchova a Environmentální výchova. 

 

Kdy 

ve středu 2. května 2018, 8.30–16.00.

Kde

KVIC, Na Hradbách 27, Ostrava (https://mapy.cz/s/uYff)

Pro koho 

Kurz je určen pro učitele 1. i 2. stupně ZŠ.

 

LEKTORKA:

Mgr. Martina Novotná vystudovala mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd UK. Dvanáct let učila jazyky pro dospělé a dvanáct let pracuje ve vzdělávacím programu Varianty společnosti Člověk v tísni, kde se zaměřuje na  problematiku globálního rozvojového vzdělávání. Lektoruje kurzy GRV a je spoluautorkou několika metodických materiálů a výzkumných zpráv v oblasti GRV. Má dvě děti.

 

Seminář je určen pro učitele ZŠ z Moravskoslezského kraje a je zdarma. Účastníci si hradí dopravu. Během dne bude zajištěno občerstvení.

Přihlásit se můžete do 25. dubna 2018 prostřednictvím přihlášky. Vyplněnou naskenovanou přihlášku zašlete prosím na: marcela.kupkova@kvic.cz.

Ke stažení
Aktuální otevřené kurzy
Kurzy na objednávku

Chci dostávat novinky

Videa Fotogalerie

Co znamená pojem:

Underclass?

Vzdělávací program společnosti
Člověk v tísni o.p.s.

Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Lucie Kundra
lucie.kundra@clovekvtisni.cz
Tel: +420 775 871 539

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři