Kurzy

!!!ZRUŠENO!!! Práce s příběhem ve výuce aneb jak se bavit s malými dětmi o velkých otázkách (3. 12. 2018)

Hledáte inspiraci na materiál, který byste ve výuce mohli s dětmi využít v předvánočním období? Zajímá vás, jak otevírat ve výuce otázky současného světového dění? 

 

Na semináři se společně pustíme do prozkoumávání příběhu, který se odehrává v České republice, ale svůj začátek má na druhém konci světa. V rámci příběhu je možné propojit téma udržitelnosti s vánočním obdarováváním, zamyslet se nad skutečnou hodnotou vánočních dárků a vcítit se také do přání ostatních lidí. Příběh se opírá o knihu s názvem Největší přání od autorky Ester Staré s ilustracemi Daniely Olejníkové. Kniha byla nominována na nejkrásnější knihu roku 2017 a Svaz českých knihkupců a nakladatelů ji zařadil mezi nejlepší knihy dětem.

Součástí semináře bude i obecné zamýšlení se nad způsobem, kterým můžeme malým dětem přiblížit současné světové události. Společně nahlédneme také do knihy Farídova jízda rikšou od irské autorky Rowan Obermanové, která se vztahuje k podobným tématům. 

Seminář bude probíhat interaktivním způsobem a otevře průřezové téma Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech, Multikulturní výchova a Environmentální výchova. 

KDY?

pondělí 3. prosince 2018, 10.00–16.30

KDE?

Langhans - Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1

PRO KOHO?

pro učitele 1. a 2. stupně ZŠ

LEKTORKA:

Mgr. Veronika Endrštová

Veronika vystudovala obor Sociální a kulturní ekologie na Univerzitě Karlově v Praze. Od roku 2010 se věnuje vzdělávání dospělých a od roku 2013 pracuje ve Variantách jako projektová koordinátorka a lektorka globálního rozvojového vzdělávání. V předchozích letech se podílela na tvorbě metodiky Active Citizens a Tváří v tvář migraci. Absolvovala výcvik v metodě Filozofie pro děti u britské organizace SAPERE (Society for the Advancement of Philosophical Enquiry and Reflection in Education) – Clive Belgeonne 2014, Jason Buckley 2015. V současné době se věnuje projektu Global Schools: svět ve výuce.

 

Přihlásit se můžete do 28. listopadu 2018 prostřednictví online formuláře níže.

Pro více informací nás prosím kontaktujte na emailu katerina.dvorakova@clovekvtisni.cz.

Seminář je realizován za podpory České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce a sbírky Lepší škola pro všechny.

Ke stažení

Přihláška na kurz

Povinné.
Povinné.
Povinné.
Povinné.
Datum narození (Zapotřebí pro vystavení certifikátu o absolvování kurzu)
Povinné.
Povinné.
Povinné.
Vaše adresa Povinné. Povinné. Povinné.
Adresa školy/pracoviště Povinné. Povinné. Povinné. Povinné.

Informace o zpracování osobních údajů.

Mám zájem o zasílání nabídek dalších seminářů a informování o vzdělávacích aktivitách programu Varianty a uděluji souhlas se zpracováním kontaktních údajů a údajů o mé pracovní pozici a předmětech, které vyučuji, za tímto účelem. Další informace.


Aktuální otevřené kurzy
Kurzy na objednávku
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři