Novinky

Škola All Inclusive - Inkluze a studenti učitelství

Škola All Inclusive

Právě vyšlo nové číslo čtvrtletníku Škola All Inclusive - Inkluze a studenti učitelství. V úvodníku od Tomáše Habarta se dozvíte, proč novela školského zákona sama o sobě inkluzi na školách nevyřeší a jaké další systémové a legislativní kroky je potřeba udělat. Hlavní téma newsletteru se věnuje otázce, zda více praxe pomůže budoucím učitelům zvládnout inkluzi. Rozhovor s Klárou Šimáčkovou, předsedkyní ČOSIV, pak přináší řadu věcných argumentů a zkušeností, které popírají rozšířené mýty o inkluzivním vzdělávání. Jak inkluzi vnímají studenti a zda novelá školského zákona podpoří "hraniční děti", to jsou další témata, která se na stránkách newsletteru řeší. 

Přejeme vám příjemné čtení!

Elektronický čtvrtletník Škola All Inclusive vychází díky podpoře ESF projektu Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

Nositelem projektu je Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci, hlavním partnerem je Člověk v tísni, o. p. s.

Zpravodaje jsou archivovány na adrese:
www. inkluze.upol.cz

Další novinky
 
Novější
Starší
 
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři