Novinky

Bohouš a Dáše mění svět: Pozvánka na výstavu nejpovedenějších komiksů na téma Škola pro všechny

Výstava: Škola pro všechny – komiksová díla žáků základních a středních škol


Komiksová soutěž Bohouš a Dáša mění svět má za sebou právě teď pět let. Letošní ročník se nesl ve školním duchu – téma znělo: Škola pro všechny. Jak si žáci představují takovou školu? Komu je otevřená a kdo ji tvoří? Ve svých komiksech se tvůrci snažili vyobrazit témata, která jsou pro ně důležitá. Přijďte se podívat na nejpovedenější výtvory do Divadla Archa, kde jsou díla vystavena!

Výstavu jsme slavnostně zahájili v rámci festivalu KomiksFEST! ve čtvrtek 22. října v 16 hodin. Otevřena bude do 12. 11. 2015.

Pozor!

Výstava nebude otevřena dennodenně! Návštěvníci mají možnost výstavu zhlédnout vždy hodinu před začátkem představení v Divadle Archa, případně po předchozí domluvě – pište nám prosím na e-mail: soutez.varianty@clovekvtisni.cz

Více se dozvíte v článku Známe vítěze pátého ročníku komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět

Další novinky
 
Novější
Starší
 
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři