Novinky

Konference „Za změnou je učitel aneb Jak učit o dění v současném světě“

Foto Klára Horáčková

Zveme Vás na konferenci „Za změnou je učitel aneb Jak učit o dění v současném světě“, která se koná 10. listopadu v Praze.

Cílem konference je představit vize globálního rozvojového vzdělávání(GRV) a diskutovat o tom, co potřebují budoucí učitelé pro výuku GRV.

Představeny budou i nové „cíle udržitelného rozvoje do roku 2030“. Odpolední program bude věnován workshopům na téma migrace, islám v dnešním světě a férové daně.

Více informací k programu naleznete v přiložené pozvánce a na stránkách projektu Za změnou je učitel.

Účastníky budou převážně univerzitní učitelé, učitelé ze středních a základních škol a  zástupci neziskových organizací zaměřující se na přípravu budoucích učitelů.

Budeme poctěni, pokud naše pozvání přijmete.

Zároveň bychom Vás chtěli požádat, abyste pozvánku šířili mezi své kolegy a doktorandy.

Přihlásit se můžete do 6. listopadu zde.

Těšíme se na Vaši odpověď, za celý projektový tým

RNDr. Jana Kubelková, Ph.D.

koordinátorka projektu Za změnou je učitel

project coordinator Teachers: Agents of change

gsm: +420 222350805

tel: +420 776525786

e-mail: jana.kubelkova@clovekvtisni.cz

Ke stažení
Další novinky
 
Novější
Starší
 
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři