Novinky

Diskuzní setkání Přes hranice – migrace nejen z naší perspektivy

Uprchlíci, strach, teroristi, svoboda, muslimové, bezpečí, svět, média... Jak to na nás všechno působí? A co o tom reálně víme? Pojďme si o tom společně popovídat!

Kdy a kde

Zveme Vás na diskuzní setkání v úterý 8. 12. 2015 od 9 do 13hodin v pasáži Nadace ABF, Václavské náměstí 833/31, Praha 1. Na migraci se podíváme nejen z naší ale i evropské perspektivy.
Jak ČR a Evropa přistupuje k lidem, kteří sem přicházejí? Jaké má nástroje a jak by měla vystupovat při řešení migrační krize? Souvisí migrace s terorismem? Na tyto i další otázky budeme společně hledat odpovědi. Diskuzní setkání je určeno pro středoškolské učitele a studenty. 

PROGRAM

 • World café – diskutujeme spolu navzájem
 • Panelová diskuse s hosty

Eva Janská, odbornice na problematiku migrace a integrace (Přírodověděcká fakulta UK)
Petr Janeček, etnolog (Filozofická fakulta UK)
Michel Perottino, politolog se zaměřením na Francii – Institut politologických studií (Fakulta sociálních věd, UK) 

Tomáš Lindner, novinář (týdeník Respekt)

Moderuje: Pavlína Wolfová

 • Reflexe ve skupinkách

Diskusní setkání je určeno pro středoškolské studenty a učitele.

Počet účastníků – max. 100
Pokud se chcete přihlásit, klikněte zde.

 

Ke stažení
Další novinky
 
Novější
Starší
 
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři