Novinky

Škola v Česku není pro kluky?!

Srdečně vás zveme na diskuzi, která se koná 9. června od 18 hodin v kavárně Langhans ­– Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1.

Nejen v mezinárodním srovnání vykazují čeští kluci horší výsledky ve škole než dívky. Častěji je jim diagnostikován Aspergerův syndrom, poruchy pozornosti s hyperaktivitou aj. Údajně více se uchylují k šikaně, agresi, drogám a únikům do paralelních světů jako jsou počítačové hry nebo party.  

V předškolním vzdělávání učí jen necelé procento mužů. Na prvním stupni to není o mnoho lepší a i na středních školách představují učitelé výraznou menšinu. Kvůli vysoké míře rozvodovosti nebo pracovnímu nasazení absentují často otcové i při výchově v rodině. Jaká úskalí představuje výrazně feminizované české školství pro děti? Kde hledají mladí chlapci svoje mužské vzory? Kam unikají před školou? 

Pozvání do diskuze přijali:

Ivan Vodochodský ­– mužská studia, Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy 

David Čáp – psycholog, odborník na šikanu, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Tomáš Knobloch – učitel ZŠ a bývalý skautský vedoucí

Těšíme se na vás!

 

Ke stažení
Další novinky
 
Novější
Starší
 
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři