Novinky

Vyšlo nové číslo Bulletinu pro školy

Právě vyšlo nové vydání Bulletinu pro školy. Speciální dvojčíslo jsme vydali u příležitosti patnáctiletého výročí programu Varianty.

O tom, co se pro školy změnilo s novelou školského zákona týkající se inkluze, mluví ředitelka ZŠ Máchovka v Děčíně Alena Tomášková. Jak se za 15 let vyvíjelo Interkulturní vzdělávání programu Varianty shrnuje Pavel Košák. O tom, jak ve škole integrovat děti i migrantů a jak vést školu respektujícím způsobem vůči dětem i jejich rodinám, mluví v rozhovoru Georg Krapp, bývalý ředitel berlínského Albert-Schweitzer-Gymnasium, který působil 10 let také v Praze. Dočtete se také o tom, jak podporujeme asistenty pedagoga díky dobročinnému projektu Leoše Mareše. Jak se vyvíjelo Globální rozvojové vzdělávání programu Varianty shrnuje dlouholetá ředitelka Petra Skalická. Koncept Světové školy přibližuje Kateřina Kyjovská, pedagožka na Gymnáziu Havířov-Město, jež je držitelem tohoto titulu už od roku 2013. Aktivity programu Migrace, který funguje od roku 2002 a součástí Variant je od roku 2012, popisuje Hana Daňková. V Bulletinu najdete také tři výukové aktivity.

Přejeme vám příjemné čtení!

Ke stažení
Další novinky
 
Novější
Starší
 

Chci dostávat novinky

Videa Fotogalerie

Co znamená pojem:

Rozvoj?

Vzdělávací program společnosti
Člověk v tísni o.p.s.

Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Jana Odstrčilová
jana.odstrcilova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 774 422 910

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohli učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

 • Active Citizens

  Program Active Citizens usiluje o posílení komunitního rozměru školy a aktivní zapojení studentů do řešení problémů v okolí školy. Silně v něm rezonují témata aktivního občanství a dobrovolnictví.

DonořiPartneři