Novinky

Vyšel nový Zpravodaj Světové školy

V prosinci vyšel nový Zpravodaj Světové školy. Představujeme v něm prvních pět škol, které se aktuálně uchází o titul „Světová škola“. V listopadu proběhl v České republice již třetí ročník Týdne globálního vzdělávání. Dočtete se, jaké akce se v rámci této iniciativy letos konaly, a nabídneme vám také krátkou reportáž z mezinárodního setkání koordinátorů Týdne globálního vzdělávání, které se uskutečnilo na začátku prosince v Bulharsku. Za Českou republiku se tohoto setkání zúčastnil Pavel Žwak z olomoucké organizace ARPOK. Ve Zpravodaji vám přinášíme také článek Markéty Slezákové, studentky Gymnázia Thomase Manna v Praze, která se skrze projekt Multikulturního centra Praha podílela na výzkumu věnovanému projevům nenávisti v online prostředí mezi studenty středních škol.

Zpravodaj najdete níže ke stažení.

Ke stažení
Další novinky
 
Novější
Starší
 

Chci dostávat novinky

Videa Fotogalerie

Co znamená pojem:

Socializace?

Vzdělávací program společnosti
Člověk v tísni o.p.s.

Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Lucie Kundra
lucie.kundra@clovekvtisni.cz
Tel: +420 723 065 163

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohli učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

 • Active Citizens

  Program Active Citizens usiluje o posílení komunitního rozměru školy a aktivní zapojení studentů do řešení problémů v okolí školy. Silně v něm rezonují témata aktivního občanství a dobrovolnictví.

DonořiPartneři