Novinky

Výstava Strach z neznámého a školení pro pedagogy

Výstava Strach z neznámého

V nedávné době byly miliony lidí nuceny opustit svoje domovy v důsledku válečných konfliktů nebo extrémní chudoby. Tato situace přinesla do naší společnosti hodně nejistoty a stále vyvolává mnoho otázek. Výstava Strach z neznámého, která bude otevřena od 2. února do 31. března v Galerii Národní technické knihovny v Praze, se pokouší překonat bariéru nekomunikace. Vystavená díla domácích i zahraničních umělců a umělkyň se zabývají utečenci, ale i naším vztahem k nim.

Součástí výstavy je doprovodný program a vzdělávací programy pro školy. Pro pedagogy se bude konat metodické setkání k výstavě Strach z neznámého: Jak mluvit o uprchlících za pomoci vystavených uměleckých děl. Setkání proběhne ve čtvrtek 2.2.2017 od 11:00 do 13:00 v Galerii NTK (Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6).

 
Metodické školení nabízí:
 • prohlídku výstavy se zaměřením na ukázky práce s konkrétními cílovými skupinami a tvořivou aktivitou
 • sdílení zkušeností z praxe a posílení vztahu školy a galerie jako vzdělávací instituce
 
Školení je určené pro pedagogy mateřských, základních, základních uměleckých, středních škol a gymnázií. Aktivity pro školy ve výstavě představí Daniela Čarná a Lucia Kotvanová z Domu umenia/ Kunsthalle Bratislava. K výstavě je publikovaný Dětský průvodce (pracovní sešit), který dostane každý účastník/účastnice školení. Účast na školení je zdarma. Další informace o školení najdete v dokumentu ke stažení.
 
Zájemce a zájemkyně prosíme o registraci prostřednictvím online formuláře do 30.1. 2017.
 
Kontakt: kurátorka výstavy Lenka Kukurová, kukurova@seznam.cz
Ke stažení
Další novinky
 
Novější
Starší
 

Chci dostávat novinky

Videa Fotogalerie

Co znamená pojem:

Kulturní změna?

Vzdělávací program společnosti
Člověk v tísni o.p.s.

Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Lucie Kundra
lucie.kundra@clovekvtisni.cz
Tel: +420 775 871 539

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři