Novinky

STORYSLAM - Světový den vyprávění 2017

Storytelling

Srdečně vás zveme na Světový den vyprávění 2017 - festival STORYSLAM.
 
Letos na téma PROMĚNY.
 

Kdy a kde

20. března, Langhans - Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1

Co vás čeká

 • workshopy pro pedagogy, ale i pro všechny ostatní, kteří mají chuť v sobě objevit vypravěče
 •  přehlídka spousty příběhů, které jsou tradiční, netradiční, veselé, smutné, dojemné i snové a hlavně poutavé a zábavné

Pět

 • 5 - 5 minut má každý vypravěč na to, aby sdělil svůj příběh na téma "proměny" ve večerní přehlídce STORYSLAM, která dala jméno celému festivalu.

Čtyři

 • 4 - Vyberte si ze čtyř workshopů na čtvrtém ročníku mezinárodního svátku vypravěčství.

Tři

 • 3 - Přijďte na všechny tři části programu - workshopy, vypravěčské představení i STORYSLAM.

Dva

 • 2 - Celým dnem vás budou provádět dva moderátoři a nejlepší je při...jít alespoň ve dvou.

Jedna

 • 1 - jedno téma, jeden společný den, jeden zážitek.
 

Světový den vyprávění

Festival STORYSLAM – Světový den vyprávění oslavuje vypravěčství a řadí Prahu do mezinárodní sítě měst, která se k oslavě Světového dne storytellingu (World Storytelling Day) připojují. 20. března se vypráví příběhy v mnoha jazycích a na stovkách míst zároveň. Díky propojení jednotlivých událostí tvoří tato populární akce jeden společný mezinárodní projekt, který spojuje místa a lidi po celém světě.
 
Tradice Světového dne vyprávění funguje od roku 2001, v České republice se bude tento den slavit popáté. Tématem letošního ročníku jsou Proměny. A proč se vlastně po světě slaví svátek příběhů? Protože vyprávět si je tak přirozené: v příbězích přemýšlíme a pamatujeme si. Lidé si předávali příběhy od pradávna a vždycky tomu tak i bude.
 

Program festivalu

Program festivalu tvoří workshopy, storytellingová vystoupení a příběhová antisoutěž STORYSLAM. Už tradičně uvedeme seminář Úvod do storytellingu, budeme se ale také nořit do tématu vyprávění ve vzdělávání. Jako každý rok bude hostem a lektorem festivalu i vypravěč Martin Hak.
 
Ve večerních hodinách se bude konat již ozkoušená a úspěšná antisoutěž ve vyprávění s názvem STORYSLAM na téma Proměny. Každý zájemce bude mít prostor 5 minut na to, aby předal publiku svůj příběh, a v závěru večera získá zaslouženou odměnu a ocenění za svou odvahu a vypravěčský um. 
 
Přijďte s námi vyprávět a vytvářet nové příběhy!
Další novinky
 
Novější
Starší
 

Chci dostávat novinky

Videa Fotogalerie

Vzdělávací program společnosti
Člověk v tísni o.p.s.

Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Jana Odstrčilová
jana.odstrcilova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 774 422 910

Další kontakty

Naše další weby

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohli učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

 • Active Citizens

  Program Active Citizens usiluje o posílení komunitního rozměru školy a aktivní zapojení studentů do řešení problémů v okolí školy. Silně v něm rezonují témata aktivního občanství a dobrovolnictví.

DonořiPartneři