Novinky

Poběžte s námi – postavíme školu v Africe!

Kulufo otevreni

Máme dobré zprávy. Škola v etiopském Kulufo je úspěšně dostavěna a staví se 20. sbírková škola Tumticha.  Poběžte s námi – postavíme školu v Africe!

Škola v etiopském Kulufu byla úspěšně dostavěna. Stavělo se šest měsíců a ruku k dílu přiložila celá komunita. Nyní bude škola sloužit pro 500 místních dětí, které se už nebudou muset bát, že jim na hlavu spadne střecha.

Nová budova neznamená pouze místo pro 500 dětí, ale i významnou motivaci pro učitele, kteří vidí, že o jejich práci někdo stojí. Pro rodiče z vesnice je zase signálem, jakou má vzdělání váhu a že je důležité děti do školy posílat. V zemi, kde je 60 % obyvatel negramotných to je významný krok k vymanění se ze spirály chudoby.

Staví se 20. sbírková škola Tumticha

Pomalu ale jistě se také začíná připravovat stavba další školy. Bude stát na jihu Etiopie v okrese Dilla Zuria, na místě zvaném Tumticha. Nová škola je tu opravdu potřeba. Do té dosavadní, kterou si postavili sami místní z bláta a dřeva, chodí přes 1 200 dětí. Dalších 250 se ale do školy už nevejde a musí absolvovat vyučování v kostelech, které stojí v sousedství. Na jednu třídu je 80 dětí.

Škole chybí pořádné osvětlení, ventilace, nemluvě o nábytku a dalším vybavení jako jsou učebnice a pomůcky pro žáky. V celém školním areálu nenajdete čistou pitnou vodu. Místní se proto už nemůžou nové školy dočkat a chtějí s její stavbou co nejvíce pomoci. Ta navíc nebude sloužit jenom dětem z Tumtichy, ale i ze sousedních oblastí Amba a Bula.

Zorganizujte na své škole Běh pro Afriku a přidejte se tak k ostatním českým školám. Společně postavíme již 20. školu v Africe.

Více informací, jak aktivity podpořit, naleznete na www.skolavafrice.cz

Další novinky
 
Novější
Starší
 

Chci dostávat novinky

Videa Fotogalerie

Vzdělávací program společnosti
Člověk v tísni o.p.s.

Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Lucie Kundra
lucie.kundra@clovekvtisni.cz
Tel: +420 775 871 539

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři