Novinky

Přihlaste se na seminář Labyrint migrace

Ocitáme se v záplavě zpráv o migraci. Jak se dnes v tak diskutovaném tématu zorientovat? A jak téma migrace zavádět do výuky? Zajímá vás, proč lidé migrují? Jaké jsou příčiny a důsledky migrace? Jaké jsou souvislosti mezi globalizací a novodobou migrací? Jaké jsou hlavní migrační proudy v současném světě? Jaké je to být migrantem v ČR?

Zveme vás na dvoudenní seminář Labyrint migrace pro učitele základních a středních škol z celé ČR.

Na semináři získáte:

 • nové znalosti o migraci
 • dovednosti, jak používat interaktivní metody ve vyučování;
 • inspiraci, jak začleňovat vybraná témata do výuky;
 • podpůrné informační a metodické materiály;
 • možnost diskutovat migrační otázky s hosty – odborníky na dané téma
 • účast přislíbili:
  • Fatima Rahimi, novinářka (Deník Referendum), původem z Afghánistánu
  • zástupce UNHCR (Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky)

 

Kdy:

12. 5. (10:00 – 17:30) - 13. 5. 2017 (9:00 – 13:00)


Kde:

Marianeum, Máchova 7, Praha 2 (ukázat mapu)


Seminář je zdarma, účastníci si hradí dopravu. Během obou dní bude zajištěno občerstvení a obědy.

Více informací o semináři najdete a přihlásit se můžete do 3. května 2017 zde.

 

Lektorky

Mgr. Kateřina Sobotková

Vystudovala obor učitelství: český jazyk a literatura – pedagogika na Pedagogické fakultě UK. Od roku 1998 vyučovala češtinu, výchovu k občanství a společenské vědy na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze. Působila jako lektorka kurzů češtiny pro cizince a dlouhodobě spolupracuje s programem Čtením a psaním ke kritickému myšlení. Od roku 2011 pracuje ve vzdělávacím programu Varianty společnosti Člověk v tísni, kde začínala jako metodička v projektu Jak efektivně vyučovat průřezová témata a současně rozvíjet čtenářství. V současné době koordinuje projekt Světová škola a působí jako pedagogická konzultantka v projektu Pomáháme školám k úspěchu.

 

Mgr. Kateřina Sequensová

Vystudovala obory sociální pedagogika a etnologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Během studií se zaměřovala především na téma vietnamské migrace do ČR. V letech 2011-2017 působila v Multikulturním centru Praha, kde měla na starosti koordinaci projektů globálního rozvojového a interkulturního vzdělávání a metodickou podporu škol (projekt La Ngonpo, Světová škola aj.). Podílí se na přípravě a lektorování seminářů pro pedagogy i žáky. Ve Variantách působí jako koordinátorka globálního rozvojového vzdělávání.

Ke stažení
Další novinky
 
Novější
Starší
 
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři