Novinky

Nabízíme poslední místa na semináři Cesta k potravinové svobodě - 6.-8.4.

Foto Veronika Endrštová

Zajímá vás, jakou mají souvislost lidská práva, klimatické změny a jídlo na vašem talíři? Znáte příběhy potravin, které denně používáte? Přihlaste se na náš seminář, který prohloubí vaše znalosti o původu potravin, kontextu a problematice jejich produkce a dovozu, otevře téma odpovědné spotřeby a nabídne tipy, jak s tímto tématem pracovat ve výuce. Seminář je určen učitelům základních a středních škol z celé České republiky.

Kdy:

6. - 8. dubna 2017

6.4. 13 - 18 hod., 7.4. 9 - 18 hod., 7.4. 9 - 13 hod.

Kde:

Centrum Mariapoli, Mladoboleslavská 667, Praha 9

Seminář je zdarma.
 

Zájemci o účast se prosím obracejte co nejdříve na Kateřinu Sequensovou: katerina.sequensova@clovekvtisni.cz, tel: 222 350 805

 

Lektorka:

Tereza Čajková

Věnuje se rozvoji globálního vzdělávání a problematice potravinových systémů. V programu Varianty organizace Člověk v tísni se v projektu „Za změnou je učitel“ zaměřovala na začleňování globálního vzdělávání do přípravy budoucích pedagogů. V současnosti se v analytickém centru Glopolis zabývá otázkami, jaké potravinové systémy potřebujeme pro zajištění udržitelné budoucnosti. Vede mezinárodní projekt Menu pro změnu, zaměřený na vzdělávání o zodpovědné spotřebě potravin. Je spoluautorkou publikace „Jak naše talíře otáčí světem“.

Hosté:

Marie Plojharová, Glopolis
Christine Doležalová, Glopolis
Další novinky
 
Novější
Starší
 

Chci dostávat novinky

Videa Fotogalerie

Co znamená pojem:

Sweatshop?

Vzdělávací program společnosti
Člověk v tísni o.p.s.

Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Lucie Kundra
lucie.kundra@clovekvtisni.cz
Tel: +420 775 871 539

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři