Novinky

Semináře pro učitele s živou knihovnou

Foto Amnesty International

Amnesty International nabízí semináře určené pedagogům a pedagožkám základních, středních a vysokých škol a studentům pedagogiky. Během semináře účastníci projdou živou knihovnou. V živé knihovně si mohou návštěvníci půjčit konkrétní osobu se zajímavým životním příběhem a zeptat se na vše, co je zajímá. Při živé knihovně se můžete setkat hned s několika osobnostmi, kteří jsou příslušníky menšin žijících v ČR. Patří mezi ně například Romové, uprchlíci a migranti, sexuální menšiny, lidé se zdravotním hendikepem, lidé bez domova a další. Živá knihovna napomáhá překonávat strach z neznámého a nabourává zažité předsudky a stereotypy.

Termíny seminářů

PRAHA: čtvrtek 27.4. 2017, 9:00 - 18:00

BRNO: pátek 12.5. 2017, 9:00 - 18:00

 

Pro koho je seminář určen

ZŠ, SŠ, VŠ pedagogové, studenti pedagogiky. Z jedné školy se může přihlásit i více zájemců/zájemkyň.

 

Přihlášení

Přihlašovat na seminář se můžete elektronicky zde.

 

Další informace

PRAHA: jana.mydlilova@amnesty.cz , 725 336 814

BRNO: nela.armutidisova@amnesty.cz, 607 292 210

Ke stažení
Další novinky
 
Novější
Starší
 

Chci dostávat novinky

Videa Fotogalerie

Vzdělávací program společnosti
Člověk v tísni o.p.s.

Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Lucie Kundra
lucie.kundra@clovekvtisni.cz
Tel: +420 775 871 539

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři