Novinky

Kurz Práce s předsudky na českých školách

Ilustrační foto Klára Horáčková

Zajímá vás, jak pracovat s předsudky a stereotypy u žáků a studentů? Přihlašte se na náš kurz 20. a 21.6. Seznámíte se s technikami podle kulturně standardního a transkulturního přístupu a dále podle přístupu Anti–Bias.

Téma semináře:

1. den

 • Kulturně standardní přístup - formy, východiska, metody, kritika
 • Transkulturní přístup - formy, východiska, metody, kritika

2. den

 • Předsudky a práce s nimi ve škole
 • Přístupy Anti – Bias
 • Aktivity do výuky

V rámci kurzu budou použity různé formy výuky – výklad s podporou digitálních prezentací, interaktivní aktivity (brainstorming, práce v menších skupinách, skupinová reflexe, sebezkušenostní techniky – individuální práce), práce s textem.

Kdy:

20. a 21.6. 2017, 9:00 - 17:00

Kde:

Langhans - Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1

Lektorka:

Mgr. Markéta Hajská vystudovala obecnou antropologii na FHS UK. Od roku 2002 působila ve společnosti Člověk v tísni jako koordinátorka či manažerka různých projektů a terénních výzkumů týkající se problematiky Romů, sociálně vyloučených lokalit a multikulturního vzdělávání. Od roku 2007 působila ve vzdělávacím programu Varianty jako koordinátorka interkulturního vzdělávání, v současné době pracuje jako metodik dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. V minulosti se podílela na vzniku několika publikací a vzdělávacích modulů. Vedle toho přednáší na FF UK (Ústav romistiky). Je autorkou řady odborných článků, studií, výzkumných zpráv, metodických aktivit, edukačních videí a v neposlední řadě scénářů ke komiksům.

Kurz je pro účastníky zdarma.

Hlásit se můžete do 16.6. 2017 zde.

Další novinky
 
Novější
Starší
 

Chci dostávat novinky

Přihlášením k odběru uděluji svůj souhlas společnosti Člověk v tísni, o.p.s., aby zpracovávala mé osobní údaje (e-mailovou adresu). Celé znění souhlasu najdete zde.
Videa Fotogalerie

Vzdělávací program společnosti
Člověk v tísni o.p.s.

Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Lucie Kundra
lucie.kundra@clovekvtisni.cz
Tel: +420 775 871 539

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři