Novinky

Člověk v tísni startuje největší sbírku na vzdělávání v ČR

Sbírka Lepší škola pro všechny dosud umožnila doučování stovek dětí z chudých rodin v ČR, vzdělávání tisíců pedagogů nebo provoz vzdělávacího portálu s filmy a výukovými materiály pro učitele zdarma. Letos partneři Člověka v tísni zdvojnásobí dary zasílané do sbírky až do výše 3,5 miliónu korun.

Jedním z dětí, kterým pomohla sbírka Lepší škola pro všechny, je i Samuel. „Samuela jsme začali doučovat ve 2. třídě. To bylo v době, kdy kvůli nemoci zameškal velké množství hodin a hrozilo mu propadnutí. Díky své píli a za pomoci našeho dobrovolníka se však na přezkoušení dobře připravil a vše zvládl. Loni tak nastoupil už do 5. třídy," vypráví Adriana Černá, která koordinovala dobrovolníky doučování v Praze.

Programu doučování se účastní především děti z chudých a sociálně vyloučených rodin, které si nemohou dovolit soukromé doučování. Ještě podstatnějším faktorem je nízké vzdělání rodičů. To často stojí za školním neúspěchem dětí. Díky doučování mají děti jako Samuel šanci udržet se na škole, získat vzdělání a s ním i tak šanci na uplatnění. Loni 280 dobrovolníků Člověka v tísni individuálně doučovalo 500 dětí.

Aktivní studenti i učitelé

Ze sbírky Lepší škola pro všechny podporuje Člověk v tísni také aktivní žáky a studenty, kteří zlepšují prostředí okolo sebe. Například na Havířovsku chlapci s nařízenou ústavní péčí pomáhají autistickým dětem. Studenti z gymnázia v Českých Budějovicích a Čakovicích zase doučují děti ze základní školy. Ze sbírky Lepší škola pro všechny financujeme i aktivity Vzdělávacího programu Varianty. Z výtěžku sbírky realizují Varianty bezplatné kurzy a workshopy pro pedagogy. Díky sbírce byl podpořen také vzdělávací portál jsns.cz, kde si učitelé mohou bezplatně stahovat 225 audiovizuálních lekcí a dalších materiálů pro výuku. V současnosti má portál na 5000 registrovaných uživatelů.

Partneři zdvojnásobují dary

Kampaň za lepší vzdělání je unikátní tím, že nabízí tzv. matchování 1:1. Princip je jednoduchý: pošlete například 500 Kč a stejnou částku přidají i partneři Člověka v tísni. Váš dar se tak zdvojnásobí až do celkové výše 3,5 miliónu korun. Matchování skončí 20. října 2017. Více naleznete na stránkách  Lepší škola pro všechny.

Další novinky
 
Novější
Starší
 
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři