Novinky

Více než 8 milionů pro české děti

Ilustrační foto

Lepší škola pro všechny, největší sbírka na podporu vzdělávání v ČR pořádaná organizací Člověk v tísni, vynesla rekordní výtěžek - více než 8,3 milionu Kč pro české děti. Oproti loňskému roku je to nárůst o téměř 1,5 mil Kč. Letos přispělo celkem 2 200 dárců. 

Člověk v tísni velmi děkuje všem dárcům, kteří se zapojili. „Velké poděkování patří Nadačnímu fondu Avast a dalším partnerům, kteří se zapojili do tzv. matchovací kampaně. To znamená, že každý dar přijatý na konto sbírky v době kampaně od 20. září do 20. října 2017 zdvojnásobili až do celkové výše 4 milionů korun. Děkujeme každému, kdo přispěl jakoukoli částkou, velmi si této podpory vážíme. Nejvýznamnější dar v hodnotě 500.000 korun poskytla firma Sanjiva Suri Zátiší Group,“ uvedl Tomáš Vyhnálek, ředitel fundraisingu Člověka v tísni.

Díky sbírce Lepší škola pro všechny doučuje Člověk v tísni v České republice děti, které žijí v chudých nebo sociálně vyloučených rodinách a jejichž rodiče většinou mají nízké vzdělání. Díky doučování mají i tyto děti šanci udržet se na škole, získat vzdělání a s ním tak i naději na lepší život. V roce 2016 jsme individuálně doučovali 500 dětí, dalších 280 jsme doučovali skupinově,“ dodává Martin Kovalčík, mediální koordinátor programů sociální integrace.

Kromě toho sbírka podporuje vzdělávání tisíců pedagogů, pomáhá několika tisícům studentů v projektech, které pomohly zlepšit život v okolí nebo umožňuje provoz vzdělávacího portálu s filmy a výukovými materiály pro učitele zdarma. Celkově díky sbírce může Člověk v tísni spolupracovat s 3 600 školami a v příštím roce chce toto číslo navýšit. Více informací na www.lepsiskolaprovsechny.cz.

Další novinky
 
Novější
Starší
 
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři