Novinky

Škola Cyril Mooney vás zve na kurz hodnotového vzdělávání

Foto Škola Cyril Mooney

Škola Cyril Mooney vás zve na kurz hodnotového vzdělávání. Hodnotové vzdělávání je celosvětově oceňované jako vzdělávací metoda, přístup a didaktická pomůcka pro děti, učitele a rodiče. Metoda je prověřená 35 lety praxe vizionářské pedagožky, sestry Cyril Mooney, PhD. Kurz je určen pro kohokoli, kdo pracuje s kolektivy dětí.

Kdy:

25. a 26. 5. 2018 od 9:00 — 17:00 + projektový den pro zájemce

Kde:

ZŠ Londýnská, Praha 2
 

Cena: 1 900 Kč / 3 dny / osoba

Pro další informace a registraci: www.skolacyril.org
Kontakt: info@skolacyril.org

Třetí, projektový den je určen pro účastníky, kteří se rozhodnou využít metodu a učebnice MY JSME SVĚT – tento den hrazen sponzorsky.

Smyslem metody je, aby žáci a studenti nalezli vlastní motivaci:

→ spolupracovat namísto soutěžit,
→ rozvíjet empatii a kritické myšlení,
→ porozumět životním hodnotám, sobě i okolí a
→ vytvářet vlastní systém hodnot a zdravé vztahy
→ zlepšovat své akademické výsledky

Metoda Cyril Mooney doplňuje dosavadní didaktické přístupy, nabízí inspiraci a zcela praktické návody. Pomůckou pro práci s dětmi je sada učebnic „MY JSME SVĚT” pro základní školy. Metoda je dále využitelná pro střední i mateřské školy. Kurz je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Další novinky
 
Novější
Starší
 
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři