Novinky

Jak zpestřit výuku v předvánočním období? Přijďte na seminář Práce s příběhem!

konik_spanek

Hledáte inspiraci na materiál, který byste ve výuce mohli s dětmi využít v předvánočním období? Zajímá vás, jak otevírat ve výuce otázky současného světového dění? 

Na semináři se společně pustíme do prozkoumávání příběhu, který se odehrává v České republice, ale svůj začátek má na druhém konci světa. V rámci příběhu je možné propojit téma udržitelnosti s vánočním obdarováváním, zamyslet se nad skutečnou hodnotou vánočních dárků a vcítit se také do přání ostatních lidí. Příběh se opírá o knihu s názvem Největší přání od autorky Ester Staré s ilustracemi Daniely Olejníkové. Kniha byla nominována na nejkrásnější knihu roku 2017 a Svaz českých knihkupců a nakladatelů ji zařadil mezi nejlepší knihy dětem.

Přihlásit se můžete do 28. listopadu 2018 prostřednictví online formuláře.

Pro více informací nás prosím kontaktujte na e-mailu katerina.dvorakova@clovekvtisni.cz.

Seminář je realizován za podpory České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce a sbírky Lepší škola pro všechny.

Ke stažení
Další novinky
 
Novější
Starší
 
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

Donoři



Partneři