Novinky

Hledáme téma letošního ročníku komiksové soutěže

Foto Josef Havlín

Loňský šestý ročník komiksové soutěže nám ukázal, jak si mladí lidé představují svět za deset let! Tento ročník byl jubilejní - naši komiksoví hrdiné slavili deset let! Proto tak trochu bilancujeme.


V uplynulých šesti letech byla vyhlášena rozmanitá témata (např. problém s potravinami, jejich dostupností a dovážením, téma otevřené školy všem žákům bez rozdílu, nebo aktivního občaství). Odborná porota za tu dobu vybírala celkem z 1630 komiksových děl od 854 tvůrců, vystaveno bylo 302 komiksových děl. V každém ročníku mohla veřejnost hlasovat pro svého favorita – nejlepší komiks, který poté získal cenu diváků. Loni žáci hlasovali na stránkách Respekt nebolí a vítězný komiks obdržel rekordních 4626 hlasů.

Zapojte se do výběru tématu

Nyní začínáme chystat nový ročník. zapojte se do výběru tématu pro letošní rok. Zamyslete se, na jaké téma byste chtěli tvořit a proč. Předem děkujeme za všechny nápady.
Své nápady vyplňte zde: https://goo.gl/forms/bqvtRHz1N0Cyi3O33

Další novinky
 
Novější
Starší
 
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři