Novinky

Vyšlo nové číslo Bulletinu pro školy

Právě vyšlo nové vydání Bulletinu pro školy. Jeho tématem je škola a umění spolupráce. V Bulletinu jsme se zaměřili na několik oblastí na poli vzdělávání, které schopnost spolupráce rozvíjejí a kultivují.

Školní asistent – spolupráce školy a rodiny
Přinášíme Vám sondu do práce školního asistenta, jehož posláním je zprostředkovávat a posilovat kontakt mezi rodinou konkrétního žáka a školou.


Rozhovor s Janem Čižinským – spolupráce obce či
městské části se školami
V rozhovoru se starostou Prahy 7 Janem Čižinským se dozvíte, co všechno může starosta udělat proto, aby školy v jeho městské části prosperovaly.


Projektový den v Příboře – spolupráce uvnitř i vně školy
Náplň, cíle a přínosy projektového vyučování přiblíží reportáž z projektového dne věnovaného odpovědné spotřebě ze Základní školy Příbor, v okrese Nový Jičín.

Aktivita na téma migrace pro práci se třídou Novodobé otroctví aneb
Kdo kope za mistrovství světa ve fotbale

Bulletin najdete níže ke stažení. Přejeme vám příjemné čtení!

 

Ke stažení
Další novinky
 
Novější
Starší
 

Chci dostávat novinky

Videa Fotogalerie

Co znamená pojem:

Rozvoj?

Vzdělávací program společnosti
Člověk v tísni o.p.s.

Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Lucie Kundra
lucie.kundra@clovekvtisni.cz
Tel: +420 775 871 539

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři