Novinky

Dejte hlas nejlepšímu komiksu a přijďte se podívat na vernisáž

Foto Tomáš Princ

Před dvěma týdny měla uzávěrku přihlášek naše komiksová soutěž. Není jednoduché vybrat z celkem 258 komiksů od 461 autorů ty nejlepší. Nyní se do hlasování můžete zapojit i vy! A na výběr těch nejzdařilejších se můžete přijít podívat na vernisáž výstavy děl z komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět. 

Vernisáž komiksové výstavy CO PRO MNE ZNAMENÁ DEMOKRACIE? proběhne 12. listopadu od 13 do 17 hodin v galerii v Jindřišské věži (Jindřišská 14, Praha 1). Zveme nejen tvůrce a jejich pedagogy, ale i všechny nadšce do komiksů. Na vernisáži proběhne slavnostní vyhlášení vítězů a komiksový workshop s výtvarnicí Barbarou Šalamounovou. 

O ceně diváků můžete hlasovat do 9. listopadu do 17 hodin ZDE

Pokud máte zájem se vernisáže zúčastnit, prosím potvrďte svou účast na emailu soutez.varianty@clovekvtisni.cz

Výstava bude k vidění v galerii v Jindřišské věži až do 25. listopadu. 

Další novinky
 
Novější
Starší
 
Kontakty

Vzdělávací program Varianty
Člověk v tísni, o.p.s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
varianty@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 467

Mediální koordinátorka
Nikola Páleníčková
nikola.palenickova@clovekvtisni.cz
Tel: +420 777 782 061

Další kontakty

Logo ke stažení

Související projekty

Naše další weby

 • Jak víme, že to funguje?

  Je vaším cílem ve výuce předat množství informací, které si žáci zapamatují? Nebo vás spíše zajímá způsob, jak s nabytými informacemi pracují? Přemýšlíte o tom, jak můžete zjistit vliv výuky na postoje a jednání svých žáků? Zkuste některou ze třiceti nových aktivit, které učitelům nabízí inspiraci, jak zjišťovat postoje žáků k otázkám a tématům současného světa a zároveň ověřovat, zda díky výuce došlo k jejich pozitivní změně.

   

 • Světová škola

  Zajímá se vaše škola o globální problematiku? Začleňujete do výuky žákovské či školní projekty a jiné aktivní vyučovací metody? Věříte, že svým jednáním můžeme ovlivnit dění na druhém konci světa? Pak neváhejte a zkuste získat certifikát Světová škola.

 • Program Migrace

  Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a přispívat tak k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

 • Systémová podpora inkluzivního vzdělávání v ČR

  Úspěch inkluzivního vzdělávání závisí na tom, jak uzpůsobíme naše školy, třídy, kurikulum i mimoškolní aktivity tak, aby se mohly učit a účastnit všechny děti bez rozdílu.

 • Průřezová témata a čtenářství

  Přemýšlíte, jak vyučovat předměty, průřezová témata a ještě přitom rozvíjet čtenářství? Podívejte se na vyzkoušené učební jednotky. Webové stránky slouží jako inspirace široké učitelské veřejnosti.

 • Respekt nebolí

  Lze o lidských právech vyučovat poutavě, tvořivě a interaktivně? A dokonce za využití sociálních sítí a dalších hitů mezi dnešními studenty? Ano! A ani to moc nebolí.

DonořiPartneři